resna
30 آذر 1401 - 16:12

آغاز فصل زمستان و فیلم‌های سینمایی تلویزیون/ نمایش آثار برتر سینمای جهان با کیفیت 4k

در روزهای ابتدایی زمستان و دی ماه فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی «سایه‌های سبز»، «کونگ فو حیرت انگیز استاد هو»، «داستان‌های ویرجینیای غربی»، «گناهکار» و«آتاناز» 5 فیلم جدیدی هستند که از قاب شبکه‌های سیما پخش می‌شوند.

به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون خبرگزاری فارس، فیلم‌های سینمایی، تلویزیونی و انیمیشن مختلفی همزمان با آغاز فصل زمستان از قاب شبکه‌های سیما پخش می‌شود. «سایه‌های سبز»، «کونگ فو حیرت انگیز استاد هو»، «داستان‌های ویرجینیای غربی»، «گناهکار» و«آتاناز» 5 فیلم جدیدی هستند که هفته اول دی‌ماه روی آنتن می‌روند.

همچنین فیلم‌های سینمایی دیگری از جمله «رادیو آبادان»، «مریم مقدس»، «من پدر خوبی هستم»، «زمان برف بازی»، «بازگشت برنادت»، «ایکسری»، «خون بها»، «ادموند»، «چهار بچه و نصفی»، «در جستجوی نمو»، «خوب، بد، زشت»، «کارآموز»، «ملاقات»، «ساحل زیبای کوچک»، «مرد آزاد»، «بزرگ»، «پزشک آفریقایی»، «قطار 3:10 به یوما»، «کریمر علیه کریمر»، «مریم و میتیل»، «عمو بوت نات»، «نابغه»، «بامبل بی»، «سرگذشت الکتریکی لوییز وین»، «نورم قطب شمال ـ ماجراجویی‌های بزرگ فرمانروا»، «عصر یخبندان 2- عصر آب»، «زمان برف بازی 2»، «شکلاتی»، «تنها در خانه 5»، «مرد مریخی»، «کوه نوردان»، «به کبودی یاس»، «بوگووی»، «مولان»، «آوای وحش»، «لگو نینجاگو» و «عصر یخبندان: دوره برخورد» پنج‌شنبه و جمعه 1 و 2 دی‌ماه از شبکه‌های سیما روی آنتن می‌رود.

*«مریم مقدس» و «رادیو آبادان» در شبکه یک سیما

فیلم سینمایی «رادیو آبادان» به کارگردانی «حمیدرضا هنری»، پنج‌شنبه 1 دی ماه ساعت 23:15 از شبکه یک سیما پخش خواهد شد.

این فیلم درباره گوشه ای از زندگی شهید غلامرضا رهبر است که در ایام جنگ به حرفه خبرنگاری مشغول است  و کارمند رادیو آبادان است. غلام رضا رهبر در شهر با دوستان و همکاران و مردم مقاوم شهر آبادان مقاومت و ایستادگی و پایداری می کنند تا از ورود بیشتر دشمن به کشور جلوگیری کنند.

محمد مطیع، پیام دهکردی، شهروز دل افکار، محمد رضا علی اکبری، حمید هدایتی، پانته آ مهدی نیا در فیلم تلویزیونی «رادیو آبادان» هنرنمایی کرده‌اند.

فیلم سینمایی «مریم مقدس» به کارگردانی «شهریار بحرانی»، جمعه 2 دی ماه ساعت 16 از شبکه یک سیما پخش خواهد شد.

در خلاصه داستان فیلم آمده است: شانزده سال قبل از میلاد مسیح (ع) زمانی که مردم منتظرند تا مسیحای موعود متولد شود، فرزند عمران دختر می شود و مادرش نام کودک را مریم انتخاب می کند و چون قبل از تولد عهد بسته که او را تا زمان بلوغ به خدمت در معبد مقدس بگمارد، به معبد می رود، اما تا به حال پای دختری به معبد باز نشده. حضرت زکریا تلاش می کند که با تمامی مخالفت های روحانیان یهودی مریم در معبد بماند و کم کم با وجود الهامات به مریم، مردم به سوی او جلب می شوند. اما بعد از یک اتفاق مریم از معبد رانده می شود. در همان موقع با خواست خداوندی مریم (س) باردار می شود و همین موضوع سوء ظن مردم را برمی انگیزد. هرود که از تولد کودک احساس ناامنی می کند دستور قتل نوزاد را می دهد، اما نوزاد به دنیا می آید و با صحبت کردن در گهواره همه را مبهوت می‌کند.

شبنم قلی خانی، زنده یاد پرویز پورحسینی، جعفر دهقان و محمد کاسبی در فیلم سینمایی «مریم مقدس» ایفای نقش کرده اند.

*«سایه‌های سبز» در شبکه دو سیما

فیلم سینمایی «من پدر خوبی هستم» به کارگردانی «سانتیاگو سِگورا»، جمعه 2 دی ماه ساعت 00:00 بامداد از شبکه دو سیما پخش می‌شود.

داستان این فیلم با بازی سانتیاگو سِگورا، تونی آکوستا و سیلویا آبریل؛ در مادرید پایتخت اسپانیا و حول یک خانواده اتفاق می افتد که دارای پنج فرزند هستند. خاویر پدر خانواده فکر می کند که بهترین پدر قرن بیست و یکم است. او برای یک شرکت تلفن همراه کار می کند و مدیر عامل و تکنسین رایانه است. او آن قدر غرق کار است که همسرش ماریسا و فرزندانش سارا ، کارلوتا، روچو دانی و پائولا را نمی بیند. او فکر همیشه فکر می کند همه چیز مرتب است و ماریسا در مورد همه چیز بدون این که نیازی باشد اغراق می کند. ماریسا در بیشتر موارد از روزارا خانمی که خدمتکار خانه است برای نگهداری از بچه ها کمک می گیرد. اوضاع زمانی بدتر می شود که خاویر به همسرش می گوید نمی تواند به سفر برود. آنها قرار بود به مناسبت پانزدهمین سالگرد زندگی مشترکشان به سواحل کارائیب بروند. ماریسا همراه همسر برادر شوهرش به سفر می رود و در این یک هفته خاویر متوجه مشکلات زندگی و بزرگ کردن 5 فرزند می شود. او که مردی پر مشغله است بعد از چالش‌های فراوان از محل کارش اخراج می‌شود.

فیلم سینمایی «زمان برف بازی» به کارگردانی «ژان فرانسوا پولیو»، جمعه 2 دی ماه ساعت 8 از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.

در این انیمیشن خواهیم دید: وقتی که زمستان دوباره از راه می‌رسد، پسری جوان به همراه دوستانش به دختری که در آنجا تازه وارد است ملحق می‌شوند تا یک مسابقه بزرگ برف‌بازی راه بیاندازند و در این راستا اتفاقات جالب و مهیجی به وقوع می پیوندد.

فیلم تلویزیونی جدید «سایه‌های سبز» به کارگردانی «حسین قاسمی جامی»، جمعه 2 دی ماه ساعت 18:15 از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.

در این فیلم خواهیم دید: در پی وقوع سرقت مسلحانه در یکی از طلافروشی های سطح شهر، نیروی انتظامی وارد عمل شده و اکیپ تحقیقاتی ویژه ای تشکیل می شود. در طی مراحل شناسایی سارقان، مشخص می شود تیم دیگری از وزارت اطلاعات، پیگیر پرونده قاچاق اسلحه به داخل کشور است، و در زمان پرونده سرقت مسلحانه و قاچاق اسله به هم تلاقی پیدا می کنند. در اینجا با هماهنگی به عمل آمده بین تیم های نیروی انتظامی و وزارت اطلاعات، طرح پیاده می شود که در آن سارقین ظاهرا موفق به انجام سرقت دوم خود می‌شوند.

مهدی امینی خواه، بهروز قادری، محمدرضا اکبری و بیتا عالمی در فیلم تلویزیونی «سایه های سبز» بازی کرده اند.

فیلم سینمایی «بازگشت برنادت» به کارگردانی «ریچارد لینک ریتر»، شنبه 3 دی ماه ساعت 00:00 بامداد از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.

این فیلم با بازی کریستن ویگ، کیت بلنچت و بیلی کرودآپ؛ داستان زندگی برنادت فاکس زن حدوداً چهل‌ساله  را روایت می کند که چندان اهل معاشرت نیست و از طریق دستیار شخصی هندی‌اش مانجولا از راه دور به امور خود رسیدگی می‌کند. برنادت در جوانی معماری با آینده‌ای روشن بود، اما پس از این که یکی از پروژه‌هایش توسط تاجری ثروتمند و مالک خانه مجاور خریداری و سپس نابود شد، به سیاتل می رود و یک عمارت قدیمی و ویران را به عنوان پروژه جدیدش خریداری می کند تا آن را برای زندگی بازسازی کند ولی به دلیل نارسایی قلبی فرزندش تمام انرژی و توان خود را برای نگهداری و مراقبت از او به کار می برد.

*«داستان‌های ویرجینیای غربی» و  «خون بها» در شبکه سه سیما

فیلم تلویزیونی «ایکسری» به کارگردانی «سروش محمدزاده»، پنج‌شنبه 1 دی ماه ساعت 10 از شبکه سه سیما پخش می‌شود.

در این فیلم خواهیم دید: در فرودگاه در لوازمی که به خارج از کشور فرستاده می شود مواد مخدر توسط پلیس کشف می شود و حبیب که مسئول این پرونده است با همکارانش مشغول بررسی و تحقیق می شود. او فردی به نام وحید را دستگیر می کند که یکی از سرشاخه های مهم این پرونده است و از طریق وی آدرس منزل ارباب که رئیس این تشکیلات است را می‌یابند ولی همسر ارباب از او خبری ندارد و اصلا او را نمی‌بیند.

امیریل ارجمند، کمند امیرسلیمانی، اتابک نادری، محمد رسول صفری، امیرحسین شام بیاتی، پروین ملکی و محمدرضا صولتی در فیلم تلویزیونی «ایکس ری» ایفای نقش کرده اند.

فیلم سینمایی جدید «کونگ فو حیرت انگیز استاد هو» به کارگردانی «دای وای»، پنج‌شنبه 1 دی ماه ساعت 16 از شبکه سه سیما پخش خواهد شد.

در این فیلم با بازی لی هائو، جی یان و لانی ژانگ خواهیم دید: بیست سال پیش هوو ژنشان و برادرش با مردی شرور درگیر شده ولی برادر هوو ژنشان کشته می شود. این مرد شرور سال ها پیش به همسر برادر هوو ژنشان علاقه داشته ولی وقتی به او نمی رسد تصمیم می گیرد شوهر و خانواده او را از بین ببرد. هوو ژنشان به خانه برادرش می رود تا از خانواده او حفاظت و مراقبت کند اما دیر می رسد.

همسر برادر در لحظه تولد دومین پسر خود از دنیا رفته است و اثری هم از نوزاد و پسر بزرگ تر برادر وجود ندارد. پسر بزرگ برادر فرار کرده و نوزاد را هم مرد شرور با خود برده و طی سال ها او را تربیت کرده و به یک کونگ فو کار ماهر بار آورده تا یک روز بتواند عمو و برادر فراری خود را بکشد. پسر بزرگ تر برادر هم بعد از فرار و طی سال ها به یک استاد کنگ فوکار تبدیل شده و حالا در مدرسه عمویش پنهانی به عنوان کارگر کار می کند. تا این که مرد شرور با کمک افسر ژاپنی مسابقه ای راه انداخته تا به نوعی زمینه ورود و تسلط ژاپنی ها بر این منطقه از چین را فراهم کند. عموی بچه ها با وجود بیماری به سراغ رقابت با آدم های مرد ژاپنی می رود و در مرحله اول آنها را شکست می دهد.

فیلم تلویزیونی «خون بها» به کارگردانی «حامد علیزاده»، جمعه 2 دی ماه ساعت 10 به روی آنتن شبکه سه سیما می‌رود.

داستان فیلم درباره نرگس صمیمی، دختری است که برای آموزش دوره هلال احمر در حال آموزش است. سرگروه و مدرس کلاس کمک های اولیه او، پسری به نام سجاد بابایی می باشد که از او خوشش آمده و بعد از مدتی موضوع ازدواج را با او در میان می گذارد. او نیز آدرس محل کار پدرش که پرورش ماهی هست را به او می دهد. ابتدا سجاد به تنهایی برای دیدن صادق، پدر نرگس می رود و موضوع را با او در میان می گذارد که با واکنش سرد صادق و جواب رد مواجه می شود. سجاد هم موضوع را به خانواده خودش می گوید که با نظر منفی خانواده به خصوص مادرش مواجه می شود. خانواده سجاد متمول و در شهر زندگی می کردند در صورتی که خانواده نرگس در روستا زندگی می کردند. حتی با اصرار سجاد خانواده به خواستگاری نرگس نزد خانواده اش رفتند که با جواب منفی هر دو خانواده منتهی شد. سجاد درمانده و ناراحت به امامزاده رفته و راز و نیاز می کند. پس از آن عموی سجاد به همراه خانواده اش شمال می رود و با سجاد صحبت می‌کند.

جعفر دهقان، زهرا سعیدی، سارا باقری، مجید پتکی و نسرین بابایی در فیلم تلویزیونی «خون بها» بازی کرده اند.

فیلم سینمایی جدید «داستان‌های ویرجینیای غربی» به کارگردانی «جیسون بوش»، جمعه 2 دی ماه ساعت 14:30 از شبکه سه سیما پخش می‌شود.

در این فیلم با بازی لیندسی هال، مگان انگلیس، ویلیام ال. توماس و زکری ری شرمن خواهید دید: داگ جوانی گوشه گیر است که به خانۀ چوبی اش در جنگلِ خلوت و پر برف حاشیۀ شهرک پناه برده است. به تازگی همسر خواهرش (رایان) نیز به او پیوسته تا در شکار گوزن با او همکاری کند. اما در روز شکار، آن دو شاهد قتل یک مرد به خاطر پول هستند. قاتلان که سه نفر هستند، متوجه حضور آنها شده و قصد جانشان را می کنند. رایان و داگ به ناچار برای نجات جان خود هر سه نفر آنها را می کشند. حال داگ و رایان نمی‌دانند با این حادثه چگونه کنار بیایند و آیا پلیس داستان آنها را باور خواهد کرد یا خیر؟

*«گناهکار» و «ادموند» در شبکه چهار سیما

فیلم سینمایی «ادموند» به کارگردانی «الکسی میشالیک»، پنج‌شنبه 1 دی ماه ساعت 20:30 از شبکه چهار سیما روی آنتن می‌رود.

در خلاصه این فیلم با بازی توماس سولیورس، الکسی میشالیک و اولیور گوآرمت آمده است: دسامبر 1987، پاریس (ادموند روستاند) نویسنده نمایش نامه های نه چندان موفق، هنوز به سن 30 سالگی نرسیده اما همسر و دو فرزند دارد که باید از پس هزینه های آنها بر بیاید او چاره ای ندارد هر طور شده یک نمایش نامه پرفروش بنویسد. تا این که در عین ناامیدی، ناگهان یک هنرپیشه معروف که دو سرمایه گذار دارد، یک پیشنهاد شگفت‌انگیز به ادموند می‌دهد.

فیلم سینمایی جدید «گناهکار» به کارگردانی «آنتوان فوکوا»، جمعه 2 دی ماه ساعت 20:30 از شبکه چهار روی آنتن می‌رود.

در خلاصه داستان فیلم با بازی جیک جیلنهال آمده است: پلیسی که قبلا به صورت میدانی و در سطح شهر کار می کرده به دلیل پرونده ای که منجر به مرگ یک جوان به دست او شده از کار خود تعلیق و حالا در شیفت اپراتور خط تلفنی پلیس کار می‌کند. او شغل جدیدش را دوست ندارد اما مجبور است آن را انجام دهد. خبرنگاری هم به دنبال اوست تا درباره پرونده و دادگاهی که قرار است درخصوص اتهامش انجام شود با او مصاحبه کند اما حال و روحیه‌اش چندان تعریف ندارد. در همین شرایط و ساعات پایانی شیفت یک روز کاری، یک زن به اداره پلیس زنگ می‌زند و در لا به لای صحبت‌های خود اذعان می‌کند که توسط یک فرد ربوده شده است. پلیس پیگیر ماجرای این زن می‌شود و چون فکر می کند که شوهر زن او را دزدیده در تمام مدت از پشت تلفن و طی صحبت با دیگر همکاران خود و خود زن و سایر بستگان او، سعی می‌کند تا او را بیابد.

*«آتاناز» در شبکه پنج سیما

فیلم تلویزیونی جدید «آتاناز» به کارگردانی «قربانعلی طاهرفر»، پنج‌شنبه 1 دی ماه ساعت 24:00 از شبکه پنج سیما پخش می‌شود.

در این فیلم خواهیم دید: استاد نوبری کفش های دست دوز خود را سال ها است که به بازار می دهد ولی بعد از ازدواج دخترش لعیا با ناصر که شاگرد اوست و استاد به این ازدواج رضایت ندارد ناصر را بیرون می کند و دیگر نمی تواند مثل سابق برند خود را حفظ کند و راندمان کاریش پایین می آید. پسرانش فریبرز و فرهاد هر کدام به فکر کار و تولید ایرانی نیستند و فقط به فکر افزایش سرمایه به هر طریق ممکن هستند. لعیا بعد از دو سال بعد از اینکه متوجه می شود پدرش سکته کرده دوباره به خانه پدری می‌آید.

رامین راستاد، کوثر صالحی، سیدبهزاد معصومی و احمد اعظمی در فیلم تلویزیونی «آتاناز» بازی کرده اند.

فیلم سینمایی «چهار بچه و نصفی» به کارگردانی «اندی دی امونی»، پنج‌شنبه 1 دی ماه ساعت 13:30 از شبکه پنج سیما پخش می‌شود.

در خلاصه داستان فیلم با بازی تدی، رز مالسون، آلن، پیپا هیوود و متیو گود آمده است: دیوید و آلیس هر دو از همسرشان جدا شده اند و  هر کدام دو فرزند هستند با هم ازدواج کرده اند ولی بچه هایشان چیزی نمی دانند آنها به یک کلبه ساحلی می روند که این موضوع را به بچه ها بگویند. بچه ها ابتدا واکنش تندی نشان می دهند و اصلا با هم کنار نمی آیند ولی در ساحل زیبای کلبه مشغول بازی می شوند. آنها یک موجود عجیب را در ساحل می بینند که با دیدن او ابتدا می ترسند ولی بعد با او دوست می شوند و این موجود به آنها قدرت های عجیبی می دهد از طرفی یک مرد بدجنس به دنبال این موجود است تا از طریق او پولدار شود و این موجود را می گیرد و در شیشه ای کوچک حبس می کند و بعد بچه ها به آنجا می روند و فکر می کنند که موجود مرده است.

انیمیشن سینمایی «در جستجوی نمو» به کارگردانی «اندیرو استانتون»، جمعه 2 دی ماه ساعت 9 از شبکه پنج پخش می‌شود.

داستان فیلم در مورد یک دلقک‌‌ماهی به نام مارلین است که در مورد پسرش نمو حساس است و نگران است که او را از دست بدهد. اما با همه‌ی مراقبت‌هایش او را در اقیانوس گم می‌کند. مارلین با کمک یک ماهی آبی رنگ به نام دوری در اقیانوس به جستجوی نمو می‌پردازد.

*«پزشک آفریقایی»، «نابغه» و «بزرگ» در شبکه نمایش

فیلم سینمایی «خوب، بد، زشت» به کارگردانی «سرجیو لئونه»، پنج شنبه 1 دی ماه ساعت 1 بامداد از شبکه نمایش پخش می‌شود.

در خلاصه داستان فیلم با بازی کلینت ایستوود، لی وان کلیف و ایلای والاک آمده است: خوب و زشت که هردو کلاهبردارند با هم کار می‌کنند و با شگرد خاصی به گول زدن کلانترهای مناطق مختلف و پول در آوردن از این راه می‌پردازند. بد آدمکشی حرفه ای است که به خاطر پول حاضر به انجام هر کاری است. این سه نفر در راه پیدا کردن گنجینه‌ای ۲۰۰ هزار دلاری در مقابل هم قرار می‌گیرند.

فیلم سینمایی «کارآموز» به کارگردانی «نانسی مایرز»، پنج شنبه 1 دی ماه ساعت 11 از شبکه نمایش پخش می‌شود.

در خلاصه داستان فیلم با بازی رابرت دنیرو و ان هتوی آمده است: ویتاکر بازنشسته‌ای است که از حدود سه سال پیش همسرش را از دست داده. او از بی‌کار بودنش خوشحال نیست، تا اینکه تصادفاً تبلیغ یک شرکت فروش اینترنتی لباس را می‌بیند. آنها می خواهند یک کارآموز میان سال را استخدام کنند. لذا ویتاکر به عنوان کارآموز، دستیار شخصی جولز آستین مدیر عامل شرکت می‌شود که بسیار در کار خود غرق شده و زندگی خصوصی و اجتماعی آشفته‌ای دارد. ویتاکر با موفقیت در کارش جای خود را تثبیت می کند.

فیلم تلویزیونی «ملاقات» به کارگردانی «محمدحجت ذیجودی»، پنج شنبه 1 دی ماه ساعت 13 از شبکه نمایش پخش می‌شود.

در این فیلم خواهیم دید: فرزندان بی بی، تصمیم می گیرند روز مادر همگی به دیدار مادر پیرشان بروند و فیش حجی که برای مادرشان خریده اند را به عنوان هدیه روز مادر تقدیم کنند. اما در راه رفتن به آنها خبر می دهند حال مادر بد شده و راهی بیمارستان شده است. همگی در بیمارستان حاضر می شوند اما بچه ها نمی توانند به همراه بزرگترها وارد بخش شوند و مجبورند در سالن انتظار بمانند و این برای نوه های مادربزرگ شرایط بدی است چرا که آنها عاشقانه مادربزرگ را دوست دارند. بچه ها با هر ترفندی می خواهند وارد شوند، اما نمی شوند.

علی اوسیوند، فرهاد بشارتی و افشین سنگ چاپ در این تله فیلم ایفای نقش کرده اند.

فیلم سینمایی «ساحل زیبای کوچک» به کارگردانی «ایو آلگرت»، پنج شنبه 1 دی ماه ساعت 15 از شبکه نمایش پخش می‌شود.

در این فیلم با بازی جرارد فیلیپ، مادلین رابینسون و جین مارکن خواهیم دید: در یک شب بارانی، غریبه ای وارد شهری ساحلی شده و در یک هتل اتاق می گیرد. تنها چیزی که از او می دانند نامش است که ...

فیلم سینمایی «مرد آزاد» به کارگردانی «شاون لوی»، پنج شنبه 1 دی ماه ساعت 17 از شبکه نمایش پخش می‌شود.

در این فیلم با بازی جودی کومر و رایان رینولدز خواهیم دید: گای در یک بازی کامپیوتری زندگی می کند و بر اساس کدی که برایش تعریف شده شخصیتش طراحی شده و در واقع یک شخصیت فرعی از یک بازی کامپیوتری است. طی یک جابجایی که در کدهای برنامه ایجاد شده است دست به کارهایی می زند که برای شخصیت اصلی بازی تعریف شده است و همین باعث تغییراتی در بازی شده است که تعجب شرکت برنامه ساز را برانگیخته است. طراحان برنامه ملی و کیز متوجه می شوند که شخصی از این برنامه کپی برداری کرده است. آنها متوجه تغییرات گای و شباهت حرکاتش با شخصیت برنامه خودشان می شوند.

فیلم سینمایی «بزرگ» به کارگردانی «پنی مارشال»، پنج شنبه 1 دی ماه ساعت 19 از شبکه نمایش پخش می‌شود.

در این فیلم با بازی تام هنکس، الیزابت پرکینز، رابرت لوجا و جان هرد خواهیم دید: بعد از این که پسری آرزو میک ند بزرگ شود روزی از خواب بیدار می شود و خودش را در بدن یک آدم بزرگ سال می بیند.

فیلم سینمایی «پزشک آفریقایی» به کارگردانی «ژولین رامبالدی»، پنج شنبه 1 دی ماه ساعت 21 از شبکه نمایش پخش می‌شود.

این فیلم با بازی مارک زینگا و آوسا ماگا؛ در مورد زندگی سیلو است که به عنوان یک پزشک تازه فارغ التحصیل شده کنگویی تبار با خانواده اش در یک روستای کوچک فرانسه زندگی جدیدی را آغاز می کنند.

فیلم سینمایی «قطار 3:10 به یوما» به کارگردانی «جیمز منگولد»، پنج شنبه 1 دی ماه ساعت 23 از شبکه نمایش پخش می‌شود.

این فیلم با بازی راسل کرو و کریستین بیل؛ درباره کلانتر منطقه ای دور افتاده است که یک مجرم خطرناک به نام بن وید را دستگیر کرده و قرار است او را برای اجرای حکم اعدام راس ساعت سه و ده دقیقه سوار قطاری به مقصد یوما کنند. از طرفی افراد بن قصد دارند در او را در مسیر کلانتری تا ایستگاه قطار فراری دهند. کلانتر چند نفر را استخدام می کند تا با کمک هم او را قطار رسانده و تحویل مامورها بدهند. یک مزرعه دار که به دلیل بدهی در آستانه از دست دادن مزرعه اش است.

فیلم سینمایی «کریمر علیه کریمر» به کارگردانی «رابرت بنتون»، جمعه 2 دی ماه ساعت 1 بامداد از شبکه نمایش پخش می‌شود.

در این فیلم با بازی داستین هافمن، مریل استریپ، جین الکساندر، جاستین هنری و هاوارد داف خواهید دید: مردی که به تازگی از همسرش جدا شده، سعی می‌کند به تنهایی از پسرش مراقبت کند، در حالی که باید در دادگاه هم برای گرفتن سرپرستی او بجنگد.

فیلم سینمایی «مریم و میتیل» به کارگردانی «زنده یاد فتحعلی اویسی»، جمعه 2 دی ماه ساعت 13 از شبکه نمایش پخش می‌شود.

در خلاصه داستان این فیلم سینمایی آمده است: مریم دختر شش ساله‌ای که خانواده‌اش را در جنگ از دست داده است، در پرورشگاه زندگی می‌کند. مریم به فرشته که بچه‌اش را از دست داده و در ساختمان روبه‌روی پرورشگاه مسکن دارد علاقه دارد اما نسرین و همسرش وی را به فرزندخواندگی قبول می‌کنند، مریم هم برای رسیدن فرشته از خانه آنها فرار می‌کند.

حمید جبلی، زنده یاد حمیده خیرآبادی، نیاز طارمی، شیوا خنیاگر، پرویز شفیع‌زاده، افسانه بایگان و زنده یاد محمد ورشوچی در این فیلم ایفای نقش کرده‌اند.

فیلم سینمایی «عمو بوت نات» به کارگردانی «ویوک شارما»، جمعه 2 دی ماه ساعت 17 از شبکه نمایش پخش می‌شود.

در این فیلم با بازی آمیتاب باچان و شاهرخ خان خواهیم دید: آدیتا به همراه آنجلی و پسرشان بانکو خانه‌ای در شهر گوآ اجاره می‌کنند که در بین مردم شایعه است آن خانه روحی دارد که هر کسی را که در آنجا ساکن می‌شود به وحشت می‌اندازد. آدیتا مجبور می‌شود به مأموریت برود و آنجلی و بانکو در خانه تنها می‌مانند. روح نات خود را به بانکو نشان می‌دهد و از طرفی باتکو پسر بسیار شلوغی بوده و به دلیل اینکه تازه به گوآ نقل مکان کردن دوستان زیادی ندارد و به همین رابطه‌ای بین این دو شکل می‌گیرد.

فیلم سینمایی «نابغه» به کارگردانی «مارک وب»، جمعه 2 دی ماه ساعت 19 از شبکه نمایش پخش می‌شود.

در این فیلم با بازی کریس اوانس، مک کنا گریس و لیندسی دانکان خواهیم دید: مری دختر بچه 7 ساله ای است که استعداد عجیبی در ریاضی دارد. مادر او نیز استعداد شگرفی در ریاضی داشت اما زود از دنیا رفت. مری با دایی اش فرانک زندگی می کند. کسی سراغ مری نمی آید ولی وقتی متوجه می شوند که او نابغه ریاضی است مادربزرگ (اولین) او به سراغ مری می آید و می خواهد حضانت مری را به عهده بگیرد. اولین به دخترش فشار می آورده تا مسئله خاصی از ریاضی را حل کند.

فیلم سینمایی «بامبل بی» به کارگردانی «تراویس نایت»، جمعه 2 دی ماه ساعت 21 از شبکه نمایش پخش می‌شود.

در خلاصه داستان فیلم با بازی هیلی استاینفلد، جان سینا و جرج لندبورگ جونیور خواهیم دید: در جنگ میان ربات های فضایی، یک ربات زخمی به سمت زمین می آید و در یک گاراژ به صورت یک فولکس قورباغه ای پنهان می شود. دختری به نام چارلی در روز تولد هجده سالگی اش این ماشین را پیدا می کند ولی خیلی زود متوجه می شود که این ماشین کهنه و قدیمی می تواند به یک ربات غول پیکر تبدیل شود. چارلی اسم این ربات را بامبلبی می گذارد و تنهایش را با او پر می کند. چارلی سال ها پیش پدرش را از دست داده و هنوز نتوانسته با نبود پدرش کنار بیاید. چارلی با حضور بامبلبی زندگی جدیدی را تجربه می کند.

فیلم سینمایی «سرگذشت الکتریکی لوییز وین» به کارگردانی «ویل شارپ»، جمعه 2 دی ماه ساعت 23 از شبکه نمایش پخش می‌شود.

این فیلم با بازی بندیکت کامبربچ، کلر فوی، آندره‌آ ریسبرو، شارون رونی، کریستال کلارک و توبی جونز؛ داستان واقعی یک هنرمند انگلیسی به نام لوئیس وین، که در اواخر قرن نوزدهم به دلیل خلق آثار هنری منحصر به فرد از گربه ها به شهرت جهانی دست یافت.

*«عصر یخبندان 2- عصر آب» در شبکه کودک

انیمیشن سینمایی «نورم قطب شمال ـ ماجراجویی‌های بزرگ فرمانروا» به کارگردانی «تیم مالتبی و ریچارد فین»، چهار‌شنبه 30 آذر ماه ساعت 14 از شبکـه کودک پخش خواهد شد.

در این فیلم خواهید دید: نورم شمالی خرس سفید معروفی به عنوان پادشاه قطب شمال است. پدر بزرگ او که قبلا شاه بوده قصد دارد با خرس مونثی ازدواج کند. آنها برای 6 روز دیگر قرار می گذارند. نورم در این بین درگیر یک ماجراجویی از جنس تاریخ می شود و به ناچار تا پکن چین می رود.

انیمیشن سینمایی «عصر یخبندان 2- عصر آب» به کارگردانی «کارلوس سالدانها»، پنج‌شنبه 1 دی ماه ساعت 14 از شبکـه کودک پخش خواهد شد.

 در این انیمیشن خواهیم دید: عصر یخبندان در حال پایان یافتن است. سه قهرمان قسمت پیشین این فیلم، سید، مانی و دیه گو که متوجه خطر زیر آب رفتن منطقه زیست خود و در نتیجه نابودی حیوانات شده اند، تصمیم می‌گیرند تا قبل از آب شدن یخ‌ها خود را به منطقه‌ای امن برسانند. آن‌ها در طول راه با الی که یک ماموت است و دو همراه وی کرش و ادی برخورد می‌کنند. الی که از کودکی با آن دو بزرگ شده خود را اُپوسوم می‌پندارد و تلاش مانی برای قانع کردن او فایده چندانی در بر ندارد. چون مانی قصد دارد به همراه او خانواده‌ای تشکیل داده و نسل ماموت‌ها را از انقراض نجات دهد.

انیمیشن سینمایی «زمان برف بازی 2» به کارگردانی «بنوا گودبو و فرانسوا بریسون»، جمعه 2 دی ماه ساعت 14 از شبکه کودک پخش خواهد شد.

در این انیمیشن خواهیم دید: یک مسابقه تماشایی با سورتمه‌های جالب که بچه‌های دهکده ترتیب می‌دهند با زاک اسرارآمیز و دختر عمویش چارلی. سورتمه خارق العاده ای که توسط فرانکی طراحی شده است درست قبل از عبور از خط پایان از هم پاشیده می شود. او به همراه دوستانش موفق به اثبات این می‌شود که زاک در طول مسابقه تقلب کرده است. زاک متوجه می شود که مقابل حریف شایسته ای قرار گرفته است ، بنابراین با تحت فشار قرار دادن فرانکی مبنی بر واگذاری حق استفاده از انبار به عنوان جایزه، مسابقه دوباره را قبول می‌کند.

*«مرد مریخی» در شبکه امید

فیلم سینمایی «شکلاتی» به کارگردانی «سهیل موفق»، چهارشنبه 30 آذر ماه ساعت 18 از شبکه امید پخش خواهد شد.

در خلاصه داستان آمده است: پارسا پسر 13 ساله ای است که والدینش در اثر تصادف فوت کرده اند و او با پدر بزرگش زندگی می کرده است که او هم فوت کرده و حالا بهار خاله اش قیم اوست. پدر بزرگ برای پارسا یک کارخانه شکلات سازی به ارث گذاشته است ولی پارسا نمی تواند مسئولیت این کارخانه را بپذیرد و نامزد بهار سامان هم به خاطر منافعش می خواهد به یک خریدار کارخانه را بفروشد ولی بهار راضی نیست تا این که پارسا به خاطر قولی که به دوستش نگار که نوه حبیب آقا مباشر پدربزرگ است داده است نمی خواهد کارخانه را بفروشد و سعی می کند که کارخانه را از ورشکستگی نجات دهد. سامان هم به دو نفر از کارگران کارخانه پول داده که در کار پارسا خرابکاری به وجود بیاورند ولی پارسا مقاومت می کند.

شبنم مقدمی، محمدرضا هدایتی، ناصر هاشمی و ارژنگ امیر فضلی بازیگران این فیلم هستند.

فیلم سینمایی «تنها در خانه 5» به کارگردانی «پیتر هویت»، پنج‌شنبه 1 دی ماه ساعت 18 از شبکه امید پخش خواهد شد.

خلاصه داستان فیلم با بازی کریستین مارتین، جودل فرلاند، مالکوم مک‌داول و دبی میزار از این قرار است که: فین و الکس خواهر و برادری هستند که به همراه پدر و مادر به خاطر کار مادرشان از نیورک به شهر دیگری می روند و در خانه ای جدید ساکن می شوند. اما چیزی نمی گذرد که خانه قدیمی با شایعه اطرافیان به محیطی ترسناک تبدیل می شود. پدر و مادر و الکس به این شایعات توجهی نمی کنند و فقط فین است که در خانه تله های بسیار گذاشته به دنبال رد پا می گردد. از طرفی سه دزد تبهکار خانه جدید این خانواده را نشان کرده می خواهند نقاشی معروفی که در زیر زمین این خانه پنهان شده است را بربایند. فین به زیر زمین می رود و اتاق مخفی را پیدا می کند. شب جشن سال نو که مادر و پدرِ فین به مهمانی خانه رییس جدید مادر رفته اند دزدها به خانه آنها وارد می شوند تا نقاشی را پیدا کنند.

فیلم سینمایی «مرد مریخی» به کارگردانی «الکساندر کولیکوف و میخائیل راسخودنیکوف»، جمعه 2 دی ماه ساعت 18 از شبکه امید پخش خواهد شد.

در این فیلم با بازی آندری اسمولیاکوف، آنا بانشچیکووا، ماکسیم ویتورگان و گریگوری سیاتویندا خواهیم دید: یک سفینه قصد دارد تعدادی انسان را به مریخ ببرد. در نزدیکی مریخ با یک طوفان غیرمنتظره مواجه شده و سیستمش از کار می افتد. چاپاف برای نجات بقیه تصمیم می گیرد به صورت دستی بخش اصلی سفینه را جدا کند. او با این کار باعث نجات بقیه و سقوط خودش در مریخ می شود. در حالی که همه فکر می کنند او مرده است، پس از مدتی با زمین تماس می‌گیرد.

*«کوه نوردان» و «به کبودی یاس» در شبکه افق

فیلم سینمایی «کوه نوردان» به کارگردانی «دانیل لی»، جمعه 2 دی ماه ساعت 10 از شبکه افق پخش خواهد شد.

در خلاصه داستان فیلم با بازی جکی چان، وو جینگ، چوئنی تسرینگ و جانگ زئی خواهیم دید: در سال 1960 یک گروه چهار نفره از برترین کوهنوردان چین برای صود به اورست اقدام می کنند. در آن زمان با در نظر داشتن امکانات و شرایط حاکم عملی شدن این تصمیم بسیار سخت و دور از انتظار به نظر می رسید. اما با وجود تمام دشواری ها و سختی های پیش رو این گروه موفق به فتح اورست می شوند. در این مسیر کاپیتان تیم جان خود را از دست می دهد و ادامه راه را به فنگ ووژون واگذار کرده و او را به عنوان کاپیتان انتخاب می کند. هرچند که فتح آنها با موفقیت انجام می شود اما از دست دادن دوربین فیلمبرداری و عکسبرداری موجب می شود که هیچ سندی برای اثبات ادعای این گروه وجود نداشته باشد و آنها هرگز موفق نشدند تا رکورد شکنی خودشان را ثابت کنند. اکنون ده سال از روزهای اوج این تیم 4 نفره گذشته است و آنها در تمام این سال ها احساس سرافکندی می کنند و خودشان را مایه آبروریزی و ننگ کشورشان می‌دانند.

فیلم سینمایی «به کبودی یاس» به کارگردانی «جواد اردکانی»، جمعه 2 دی ماه ساعت 18 از شبکه افق پخش خواهد شد.

این فیلم درباره برونسی فرمانده ای است که لحظه ای در اصول خود تردید نمی کند، برونسی از جبهه به شهر می آید تا همزمان عملیات خیبر را جمع کرده و برای عملیات بدر به جبهه بروند اما هر یک از آنها مسائلی دارند که برونسی باید حل کند.

داوود عین آبادی، محمد تقی نژاد، علی بکائیان، حسن چودن، سعید ولی زاده، حکیمه خاکسار و ندا کوهی در فیلم سینمایی «به کبودی یاس» به هنرمندی پرداخته‌اند.

*«بوگووی» در شبکه سلامت (با رابط ناشنوا)

فیلم سینمایی «بوگووی» به کارگردانی «لوکاس پالکوسکی»، جمعه 2 دی ماه ساعت ۱۱ با رابط ناشنوایان از شبکه سلامت پخش می شود.

داستان این فیلم با بازی توماش کات، ماگدالنا چروینسکا و پیوتر گوواتسکی؛ در دهه ۱۹۸۰ و در لهستان اتفاق می‌افتد. زبیگنیف رلیگا، جراح قلب لهستانی که در ابتدای دوران فعالیت حرفه‌ای خود قرار دارد با کمک تیمی از پزشکان موفق می‌شود برای اولین بار پیوند قلب انسان در کشورش را رهبری کند.

*«مولان» و «لگو نینجاگو» شبکه فراتر (4k)

فیلم سینمایی «مولان» به کارگردانی «نیکی کارو»، چهارشنبه 30 آذر ماه ساعت 22 از شبکه فراتر پخش خواهد شد.

در این فیلم با بازی یفی لیو، دونی ین و لی گونگ خواهیم دید: مولان دختر جوانی است که از کودکی به حرکات رزمی علاقمند است و کارهایی را می کند که دختران انجام نمی دهند. روزی که برای خواستگاری او آمده اند او از پس انجام مراسم خوب برنمی آید و سربازان امپراطور برای بردن مردان به جنگ می آیند و پدر مولان را هم با خود می برند. مولان برای شرکت در جنگ و برگرداندن پدرش که بیمار است راهی می شود و خودش را به منطقه جنگی می رساند و طوری لباس می پوشد که مشخص نشود که او یک دختر است و کنار سربازان می‌جنگد.

فیلم سینمایی «آوای وحش» به کارگردانی «کریس سندرز»، پنج شنبه 1 دی ماه ساعت 14:30 از شبکه فراتر پخش خواهد شد.

داستان این فیلم با بازی هریسون فورد، عمرسی، دن استیونز و کارن گیلان؛ درباره سگی از نژاد اسکاتلندی به نام باک است که زندگی خوبی را در کنار صاحب خود، جاج سپری می‌کند، تا این که یک روز توسط شخصی ناشناس ربوده شده و به منطقه‌ای دورافتاده و قطبی انتقال پیدا می‌کند تا وارد ماجراهایی هیجان انگیز شود.

انیمیشن سینمایی «لگو نینجاگو» به کارگردانی «چارلی بین، پل فیشر و باب لوگان»، پنج شنبه 1 دی ماه ساعت 22 از شبکه فراتر پخش خواهد شد.

در این انیمیشن خواهیم دید: یک معمار به نام لوید با نام مستعار نینجای سبز به همراه دوستانش که جنگجویان مخفی هستند باید در نبردی برای نجات شهر نینجاگو شرکت کنند. رهبر آنها استاد وو است که آنها را راهنمایی می‌کند تا در مقابل یک جنگجوی بدجنس به نام گارمادون مبارزه کنند؛ کاری که پدر لوید نیز در گذشته انجام داده است...

انیمیشن سینمایی «عصر یخبندان: دوره برخورد» به کارگردانی «مایک تارمیر»، جمعه 2 دی ماه ساعت 14:30 از شبکه فراتر پخش خواهد شد.

داستان انیمیشن در رابطه با سید، مندی، دیگو و دیگر افراد با همکاری هم، مشکلات را پشت سر هم می گذارند تا در طبیعت وحشی قطب زنده بمانند. اسکرات، سنجاب بازیگوش که در نسخه قبل به عنوان خالق قاره ها معرفی شد، این بار طی حماسه سازی هایش منظومه شمسی را به وجود می آورد و هر از گاهی نیز در میان داستان اصلی، سر و کله اش پیدا می شود و به دنبال بلوطش می‌رود.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 924998