resna
31 شهریور 1401 - 20:19

حجت‌الاسلام حریزاوی: کشته‌سازی و تخریب اموال عمومی قضیه‌ای فراتر از بحث گشت ارشاد است

قائم‌مقام سازمان تبلیغات اسلامی گفت: وقتی دشمن دشمنی خود را در میدان به اثبات می‌رساند و ظرف مدت سه چهار روز ۶۰ آمبولانس و اموال عمومی را تخریب و شروع به کشته‌سازی می‌کند، نشان می‌دهد قضیه فراتر از بحث حجاب و گشت ارشاد است.

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، حجت‌الاسلام روح‌الله حریزاوی عصر امروز در جمع خبرنگاران رسانه‌ها و فعالان فضای مجازی کردستان اظهار کرد: انقلاب اسلامی نهال بالنده‌ای است که در کشاکش حوادث و کوران اتفاقات بالندگی می‌یابد.

کورانوی افزود: با توجه به اینکه امام علی(ع) خود را درخت بیابان معرفی می‌کرد که چوب آن به مراتب از چوب باغ محکم‌تر است، انقلاب اسلامی را بی‌تشابه به این درخت ندانست و گفت: به مراتب انقلاب ما در رویدادها دچار رشد و تحول می‌شود و شاخ و برگ و ریشه‌های آن قوی‌تر خواهد شد.

حجت‌الاسلام حریزاوی اظهار داشت: بر اساس پایش‌های ملی صورت گرفته، زنان کردستان نماد عفت، پاکدامنی و وفاداری به زندگی و میهن اسلامی هستند و هر از گاهی  برخی جلوه‌های بانوان این خطه نمایان می‌شود.

وی شهیده فاطمه اسدی را نمونه‌ای از زنان باعفت کُرد توصیف کرد و افزود: شلیر رسولی بانویی هم که اخیرا در راه حفظ پاکدامنی و عفت و ناموس، جانش را از دست داد، ضمن اینکه مهسا امینی نیز از جمله دختران شرافتمند و با آبروی کردستان بوده است.

قائم‌مقام سازمان تبلیغات اسلامی در رابطه با اتفاقات اخیر و مرگ مهسا امینی نیز گفت: دستگاه انتظامی صادقانه واقعیت حوادث اخیر را منعکس و در این رابطه با مردم صحبت کند، همچنانکه تاکنون این کار را کرده است.

سازمان تبلیغات اسلامیحجت‌الاسلام حریزاوی با بیان اینکه دستگاه قضایی نیز بدون شک در صورت تخلف احتمالی با قاطعیت ورود می‌کند، اضافه کرد: نباید از کاستی‌ها و ضعف‌ها چشم‌پوشی کرد اما اجازه ندهیم دشمن نیز از حوادث اخیر سواستفاده کند.

وی ادامه داد: وقتی دشمن دشمنی خود را در میدان به اثبات می‌رساند و ظرف مدت سه چهار روز ۶۰ آمبولانس را تخریب و شروع به کشته‌سازی می‌کند، نشان می‌دهد قضیه فراتر از بحث حجاب و گشت ارشاد است.

آمبولانسقائم‌مقام سازمان تبلیغات اسلامی بر لزوم بررسی اشتباهات و حقایق وقایع اخیر تاکید کرد و یادآور شد: در حوادث اخیر نباید اجازه داد نوجوانان و جوانان، آلت دست دشمن و مورد سواستفاده واقع شوند.

حجت‌الاسلام حریزاوی خواستار بیان واقعیت‌ها از زبان رسانه‌ها بدون سوگیری شد و ادامه داد: انقلاب اسلامی نهال بالنده‌ای است که در کشاکش مسائل و کوران حوادث قوت بیشتری پیدا می‌کند و توانمندی آن برای مقابه با هجوم دشمن افزایش می‌یابد.

وی راه حل مسائل اخیر را جهاد تبیین دانست و اظهار داشت: باید منتظر ماند تا شرایط آرام شود، سپس بازنگری در کار گشت ارشاد و ساختار فرهنگ و رسانه انجام داد.

قائم‌مقام سازمان تبلیغات اسلامی افزود: همه منتظر هستیم وعده‌های وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در رابطه با بازنگری ساختار فرهنگی محقق شود، چراکه تعدد و موازی کاری دستگاه‌های متولی در مسائل فرهنگی آسیب‌پذیری زیادی به دنبال دارد.

حجت‌الاسلام حریزاوی امر به معروف و نهی از منکر را وظیفه عموم مردم دانست و اضافه کرد: در صورتی که منویات رهبری به درستی اجرا شود، مشکلی در حوزه فرهنگی کشور ایجاد نخواهد شد.

انتهای پیام/۲۳۳۰/۷۱

منبع: فارس
شناسه خبر: 752142